AK Parti Mersin’de S.O.S. veriyor!

AK Parti Mersin İl Teşkilatı Kongre ve Sergi Sarayında düzenlediği Teşkilat Akademisine partililerin bir kez daha ilgi göstermemesi krize dönüştü. Parti Genel Merkezinin önemli isimlerinin katıldığı organizasyon beklentilerin altında ilgi görürken, salondaki boşluklara İl Başkanı Cesim Ercik de tepki gösterdi.

ÖNEMLİ İSİMLERE RAĞMEN SALON DOLMADI!

AK Parti Mersin’de kan kaybı gözle görünür bir şekilde devam ediyor. Mersin genelinde 1. parti olmasına rağmen son dönemde il ve ilçe teşkilatlarının yeterince özverili çalışmamasından kaynaklı partililer, partinin düzenlediği organizasyonlara katılım sağlamıyor. AK Parti’nin Mersin’deki çöküşü AK Parti Genel Merkezi’nin AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi eğitim programının Mersin ayağında da bir kez daha ortaya çıktı. Programa Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AR-GE ve Eğitim Başkan Yardımcısı Veli Tolu, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, İstanbul Milletvekili Mustafa Ateş, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan ve ilçe başkanlarının katılmasına rağmen partililer etkinliğe ilgi göstermedi. Solandaki boşluklar dikkat çekti.

ERCİK DE İTİRAF ETTİ

Önemli isimlerin istifası ile sarsıntı yaşayan AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, düzenlenen etkinliğe partililerin ilgi göstermemesine kayıtsız kalmayarak bir nevi itirafta bulundu.  Ercik, “Programımız başladı ama maalesef salon hala dolmadı. Bu durum, bizim biraz daha disiplinli olmamızın göstergesidir. Teşkilat olarak bizi hangi görev bekliyorsa aynı gün, aynı saatte verilen yerde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra hem ilçe başkanlarımızla hem il yöneticilerimizle birlikte bu konuyu ele alıp, hızlı bir şekilde tedavisine gitmemiz gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir