Mersinli milli sporculara Toroslar’dan destek

Sırıkla atlamada damgasını vurarak Türk atletizm tarihine adını yazdıran milli atlet Ersu Şaşma ile çekiç atmadaki derecesiyle Türkiye’yi gururlandıran milli atlet Tuğçe Şahutoğlu, 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında Japonya’da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatlarına kota kazandı. Yılmaz, olimpiyat öncesi her iki milli sporcunun evlerine pankart astırarak moral desteği verdi ve başarılar diledi.

MİLLİ ATLET ERSU ŞAŞMA, HAYATINI KAYBEDEN ANTRENÖRÜ ÇÖMLEKÇİ’NİN OLİMPİYAT HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Olimpiyat kotası olan Ersu Şaşma tarihi başarısını, kendisini yetiştiren ve yakın zamanda hayatını kaybeden antrenörü İbrahim Halil Çömlekçi’ye atfetmişti. “Hocamın hayali olan olimpiyat madalyası için çalışacağım” diyen Türkiye rekortmeni milli atlet Ersu Şaşma, antrenörü merhum Çömlekçi’nin bu hayalini gerçekleştirdi. Şaşma ve Şahutoğlu, sporun en büyük organizasyonu olarak gösterilen olimpiyatta Türkiye’yi temsil edecek.

YILMAZ: “MERSİN OLARAK GURURLUYUZ”

“Milli sporcularımızla gurur duyuyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Mersin’den başarılı sporcularımızın yetişmesi bizleri gururlandırıyor. Her iki sporcumuzun da Olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek şanlı bayrağımızı gönderde dalgalandıracaklarına yürekten inanıyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız” dedi. Milli Atlet Ersu Şaşma’nın Babası Ersin Şaşma ve annesi Suzan Şaşma ise Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek; “Oğlumuzun bu başarılarını Sayın Başkanımızın da desteklemesi bizleri çok sevindirdi ve mutlu etti. Hemşehrilerimizin oğlumuzu tanıması ve ilgilenilmesinden dolayı gurur duyduk” ifadelerini kullandı. Milli sporcu Tuğçe Şahutoğlu’nun babası Cemil Şahutoğlu ile annesi Saadet Şahutoğlu da Başkan Yılmaz’a yanlarında olduğu için teşekkür ederek; “Başkanımızın bu ilgisi bizleri çok mutlu etti. Kendisine teşekkür ederiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir