Seçer, Arbel’in misafiri oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’den dünyaya bakliyat ihracatı yapan Arbel A.Ş.’nin yöneticileri ve işçileriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Şirketin üretim tesislerini gezen Seçer, işçilerle sohbet etti. Seçer, Türkiye’nin saygınlığına ilimle, bilimle, üreterek ve çalışarak katkıda bulunulabileceğini belirterek, “Her birimiz bu yolda ülkemiz adına çalışan birer neferleriz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in büyük ve köklü şirketlerinden biri olan Arbel A.Ş.’yi ziyaret ederek, şirket yöneticileri ve işçilerle birlikte yemek yedi. Ardından şirketin üretim tesislerini gezen Seçer, işçilerle sohbet etti. Türkiye’nin saygınlığına ilimle, bilimle, üreterek ve çalışarak katkıda bulunulabileceğini vurgulayan Seçer, “Her birimiz bu yolda ülkemiz adına çalışan birer neferleriz” dedi. Seçer’i şirket ziyaretinde, Arbel A.Ş. Onursal Başkanı Mahmut Arslan, Arbel Kurucu Başkanı Hasan Arslan ile Arbel Grubu CEO’su Hüseyin Arslan karşıladı. Ziyarette; Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, Arbella Genel Müdürü Gülçin Hazar Arslan, İhracat Müdürü Mahmut Miran Arslan ve Arbella Fabrika Müdürü Rıdvan Yüksel de yer aldı.

“HER BİRİMİZ ÜLKEMİZ ADINA ÇALIŞAN BİRER NEFERLERİZ”

İşçi ve yöneticileri selamlayan Seçer, daha önce de Arbel’i ziyaret ettiğini anımsattı. Seçer, “Daha önce de bu yemekhanede yemek yeme imkanım oldu kalabalık bir çalışan arkadaş kitlemizle beraber. O yemek de uğurlu geldi. Birkaç hafta sonra da seçim kazandık” dedi. Şirketteki çalışma havasını kendisinin de yıllarca teneffüs ettiğini belirten Seçer, şunları söyledi: “Bu hava nedir? Çalışmak, üretmek, alın teri dökmek, o insanlarla beraber olmak. İşverendir, çalışandır, beyaz yakadır, mavi yakadır hiç fark etmiyor. Neticede bir ailesiniz. Burada Arbel’de her biriniz birer aile ferdisiniz. Bu muazzam bir şey. İnsanlara yararlı olabilmek, insanların evine ekmek götürmesine katkı sunmak, evine ekmek götürmek için çalışan insanların topluma, insanlığa, ülkesine katkı sunması. Bunlar bir toplum için çok değerli unsurlar. Yoksa dünyada saygın, etkin toplum, ülke olamıyorsunuz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti dünyada varlığını sürdürecekse, etkin ve saygın bir devlet olacaksa bunu kavga ederek, insanlara hakaret ederek, düşmanlaşarak sağlaması mümkün değil. Bunu ilimle, bilimle, çalışarak, üreterek ve dünyada bunu göstererek saygın olması gerekiyor. İşte her birimiz bu yolda ülkemiz adına çalışan birer neferleriz.”

“HANGİ MAKAMDA OLURSAK OLALIM, ÖNEMLİ OLAN KALBİMİZİN DOĞRU OLMASI”

Belediye Başkanı olarak şehri yönetip vatandaşlara hizmet etmekle görevlendirildiğini dile getiren Seçer, “Bu 5 yıllık bir süre. 5 yıl dolduğu zaman eğer ‘tekrardan ben bu göreve talibim’ dediğim noktada vatandaş, ‘elbette, Vahap Başkan’dan memnunuz, görevine devam etsin’ dediği noktada zaten Allah nasip ederse devam edecektir. Ama unutmayalım ki bu yaptığımız görevler bir bayrak yarışıdır. Mahkeme kadıya mülk değildir. Bugün varız, yarın yokuz. Bu, makamlar için de hayat için de böyledir. Önemli olan hangi makamda olursak olalım, cebimizin doluluğu inanın önemli değil, inanın koltuklarımızın genişliği önemli değil. Önemli olan kalbimizin doğru olması” dedi.

MAHMUT ARSLAN: “GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILISINIZ. HALK SİZİ SEVİYOR”

Arbel Kurucu Başkanı Hasan Arslan, Seçer’e ziyareti için teşekkür etti. Arbel A.Ş. Onursal Başkanı Mahmut Arslan da Seçer’in Arbel A.Ş.’ye ikinci ziyaretini gerçekleştirdiğini hatırlatarak, Başkan Seçer’in Mersin’de önemli bir değişim yarattığını, kısıtlı bütçelerle birçok projeyi hayata geçirdiğini söyledi. Mersin’de yürüyüş yapan farklı kesimlerdeki insanların dahi kente hayran kaldığını belirten Arslan, “Gerçekten çok başarılısınız. Halk sizi seviyor. Kamuoyu yoklamalarına da bakıyorum. Türkiye’deki en sevilen başkanlardan biri sizsiniz. Ben iftihar ediyorum, bu kamuoyu araştırmalarının Mersin’i öne çıkarmasından. Bu da sizin sayenizde oluyor” dedi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir